Dwa ostatnie festiwalowe konkursy – Twój tekst na Famie oraz Twoja wystawa na Famie – publikujemy listę zakwalifikowanych uczestników! Uczestnicy obok możliwości prezentacji podczas Wirtualnej Famy wezmą udział w konkursie w którym nagrody w łącznej wysokości to 6 000 pln. Nagrody zostały ufundowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Konkurs „Twój tekst na FAMIE” adresowany jest do młodych literatów. Oczekiwaliśmy na teksty w czterech kategoriach, a jednocześnie literackich gatunkach: proza, poezja, reportaż oraz esej. Obowiązkowym tematem tekstów jest pojęcie „Przez granice” lub jego twórcze (przewrotne?) zredefiniowanie. Teksty uczestników zostaną opublikowane na stronie internetowej festiwalu.

Uczestnikami konkursu literackiego „Twój tekst na Famie” zostali:

Łukasz Cieślak
Monika Gromala
Kacper Płusa
Łukasz Pośpiech
Sebastian Radzimiński
Weronika Stencel

 

Swoją wirtualną wystawę na Famie pokażą:

Natalia Klimala
Maria Ornaf
Weronika Świętek
Paulina Wojciechowska
Weronika Wrzosek

Konkurs „Twoja wirtualna wystawa na Famie” to zaproszenie do zaprezentowania wystawy on-line. Oczekiwano propozycji z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby, rysunku, instalacji, video-art., czy fotografii. Tematem prac jest pojęcie „Stanu skupienia” oraz rola artysty i sztuki w czasie pandemii. Konkurs skierowany jest do studentów szkół artystycznych i młodych artystów. Wszystkie prace już niedługo będzie można zobaczyć na naszych stronach internetowych.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 29.08.2020.