Fama to festiwal sztuk wszystkich. Fama to festiwal o wyjątkowej atmosferze twórczej i towarzyskiej. Fama zapewni Ci najlepsze wspomnienia z wakacji. W tym roku odbędzie się 49. edycja wydarzenia, które gromadzi w Świnoujściu najzdolniejszych młodych twórców. Nie zwlekaj. Zgłoś się już dziś. Fama czeka właśnie na Ciebie!

Fama to najzdolniejsi artyści młodego pokolenia wszystkich dziedzin sztuki, projekty premierowe, sekcje warsztatowe, nagrody dla najlepszych uczestników oraz wydarzenia specjalne z udziałem renomowanych artystów. Fama to dwa wakacyjne tygodnie, morze, plaża, codzienne próby i ponad 100 artystycznych prezentacji. Fama to studencki underground, który przejmuje władzę nad Świnoujściem.

Fama to festiwal interdyscyplinarny. Łączy solistów i grupy wszystkich dziedzin sztuki. Fama to sekcje: muzyczna (od muzyki poważnej i tradycyjnej, przez elektroniczną i improwizowaną, po jazz, rock i pop), wokalna, sztuk scenicznych (teatr, taniec, happening, performans, impro, stand-up, one man/woman show, kabaret, sketch comedy), fotograficzna (fotografia inscenizowana i reportażowa), filmowa (fabuła, dokument, mockument, animacja), scenograficzna, literacka (proza, poezja, reportaż), dziennikarska (gazeta i telewizja festiwalowa). Fama to także sekcja animacji kultury i sekcja producencka.

Czekamy na osoby błyskotliwe, ambitne, zainteresowane udziałem w profesjonalnym ruchu twórczym, myślące serio o swojej artystycznej przyszłości, nastawione na rozwój umiejętności oraz współpracę z innymi twórcami. Na Famie nie bawimy się w teatr, nie bawimy się w garażowe granie. Na Famie ustawiamy poprzeczkę wysoko – sobie nawzajem.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dostępną w zakładce SEKCJE. W nadchodzących tygodniach będziemy podawać kolejne informacje o projektach warsztatowych i wydarzeniach specjalnych Famy 2019.

Przeczytaj regulamin Festiwalu i wypełnij formularz zgłoszeniowy: 49. FESTIWAL FAMA – ZGŁOŚ SIĘ. Masz czas do 17 maja 2019!

Planowany termin tegorocznej Famy to 12-25 sierpnia 2019. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Festiwalu oraz naszego profilu na FACEBOOKU.

Fama Nadaje #9

[youtube]YrnD8eBrPU0[/youtube]

[youtube]vECsKA_tDCY[/youtube]