Według Księgi siódmego dnia Stwórca odpoczywał. A Fama tworzy swój świat bez wytchnienia. W siódmym dniu Famy powołane do wirtualnego życia zostaną trzy kreatywne wydarzenia: spotkania w ramach kolejnych wydań „Miejsc Literatury” i cyklu ”Śladami Mistrzów” oraz koncert WALUŚKRAKSAKRYZYS zarejestrowany na świnoujskiej plaży.

Jesteście pewni, że wiecie, kto na Dzikim Zachodzie był dziki? Maciej Jarkowiec w swojej książce „Powrócę jako piorun”. Krótka historia Dzikiego Zachodu” opowiada o złamanych obietnicach, draństwach i zdradach, jakich amerykańscy koloniści i rząd USA dopuszczali się i wciąż dopuszczają wobec Indian. Bohater książki staje się przewodnikiem po ciemnych zakamarkach amerykańskiego mitu i zmusza czytelnika do innego spojrzenia na historię USA. O tym wszystkim (i znacznie więcej) w rozmowie Darka Foksa w ramach „Miejsc Literatury”. Początek o 17.00.

O 19.30 zapraszamy na rozmowę Artura Rawicza z wielokrotnym famowiczem – Adamem Nowakiem, liderem zespołu Raz Dwa Trzy. Na swoim koncie ma wiele przebojów, wystarczy wspomnieć “Trudno nie wierzyć w nic”, “Oczy tej małej” czy “Jutro możemy być szczęśliwi”. Podobno na pytania Artura także odpowiadał śpiewająco. 

A na dobranoc proponujemy pojedynek WaluśKraksaKryzys kontra szum morskich fal. O 20.30 premierowa emisja koncertu niezwykłego artysty zarejestrowanego na świnoujskiej plaży. Jego muzyka określana jest jako Alternative/Indie/Dance/Pop/Post/Punk/Polo. To mieszanka nośnych riffów, elektroniki i słodko-gorzkich obserwacji związanych z codziennością współczesności i współczesnych. Szum fal? Przecież znacie, po co opisywać… Wiemy, wiemy! Tęsknicie. My też. Zatem przed ekrany, chociaż posłuchamy. 

A propos tęsknoty… Powszechnie wiadomo, że tegoroczna Fama z przyczyn obiektywnych odbywa się wirtualnie, lecz zgodnie z zapowiedziami zabrzmi także w… domu, w mieście na 44 wyspach. Fantastyczni ludzie związani z wyspiarskim środowiskiem artystycznym postanowili dać wyraz swojego poparcia dla idei przyświecających Famie od dokładnie pół wieku. Zapraszamy na czterodniowy projekt „So_Fama” czyli Spontanicznie Ogarnięty Festiwal Absurdalnej Muzyki Autorskiej. W czwartek w Klubie Szum zagrają STOP, KORPO!, Szum Secret Dj Set. Początek koncertów o 19.30. Pamiętajcie o obostrzeniach sanitarnych!