Przed nami czwarty dzień Wirtualnej Famy. W programie znów interdyscyplinarne propozycje – sztuka wizualna, muzyka oraz literatura. Zobaczycie i usłyszycie piękno, mądrość, świeżość i młodość. Czyli dokładnie to, co w Famie od półwiecza najważniejsze.  

 Zaczynamy od prezentacji kolejnej laureatki konkursu „Twój projekt na Famie” w kategorii Sztuki wizualne. Hanna Rozpara, absolwentka i doktorantka katowickiej Akademii Sztuk Pięknych pokaże swoją pracę „Ciemność i pleśń” nawiązującą do opowiadania Stanisława Lema o tym samym tytule. W opowiadaniu pojawia się koncepcja broni biotechnologicznej: niewielkich organizmów o formie zbliżonej do kuli, unicestwiających materię, których rozwoju nie da się powstrzymać. Bohater opowiadania przeprowadzał na żyjątku eksperymenty, i poświęcał mu wiele uwagi, z czasem tracąc naukowy dystans do badanego obiektu… Premierowa emisja materiału o godzinie 16.30. 

O godzinie 17.00 dwie doskonale wykształcone muzycznie artystki – Karolina Micor i Gosia Janek, tworzące duet Wild  Wild Whispers – zaprezentują muzyczny video-reportaż przedstawiający proces powstawania piosenek oraz zmagania z ograniczeniami narzuconymi przez pandemię koronawirusa. Wild Whispers to spirytualny etno słowiański jazzujący soul. Ich muzyka to bukiet smaków wyrafinowanego musu z soczystych i słodkich jabłek obsypanych ziarnami gorzkiego kakaowca. Pachnie ziołami, ale da się też tu wyczuć woń rytualnych świec i kadzideł. .

Bohaterką kolejnego spotkania w ramach cyklu „Miejsca Literatury” będzie Agnieszka Pajączkowska i jej niezwykły „Wędrowny Zakład Fotograficzny”. Autorka od 2012 jeździ po Polsce i na życzenie wykonuje spotkanym osobom – mieszkańcom przygranicznych wiosek – portrety. Zdjęcie wymienia na… opowieść. Spotkanie prowadzi Darek Foks. Premiera nagrania o 18.30. 

Wirtualny, festiwalowy poniedziałek zwieńczy muzyka. O godzinie 20.00 zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania koncertu niezwykłego duetu Poli Chobot i Adama Barana. Muzycy swoją prostotą i transowością nawiązują do bluesa. Koncert został zarejestrowany w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Duetowi towarzyszył znakomity wrocławski perkusisty Jarosław Korzonka. W repertuarze koncertu znajdą się utwory z ich debiutanckiego krążka „Jak wyjść z domu gdy na świecie mży”.

Wszystkie materiały można bezpłatnie oglądać na kanale festiwalu na platformie You Tube (www.youtube.pl/FestiwalFama). Nagrania są dostępne także po premierowej emisji.