Po wysłuchaniu festiwalowych koncertów można otworzyć przewód doktorski z dziedziny gatunków muzycznych. Tylko dziś: rock, elektro-pop, punk, post punk, indie rock, klasyka, croosover, quasi-pop, indie pop, słowiańska muzyka tradycyjna, lata 80. oraz romantyczne dźwięki.
Startujemy po południu w Barze Letnim Hamaki. Koncert da formacja PARA, grająca elektro-pop. Sami swoją twórczość określają jako bezgranicze gatunków muzycznych, odzwierciedlające stan skupienia umysłu. Początek o 15:30.
Zmieniamy wyspę. Przepływamy na wyspę Wolin do dzielnicy Świnoujścia – Przytór. Tutaj od godziny 16:00 PIKNIK RODZINNY Z FAMĄ. Wśród atrakcji między innymi „Zielonomu” czyli klaunada Teatru Jasię oraz „Stare i nowe zabawy podwórkowe” – animacje dla najmłodszych przygotowane przez Karolinę Falkiewicz. Zapraszamy całe rodziny.
Znów Uznam i kolejne spotkanie w cyklu MIEJSCA LITERATURY. TAK ŻYJĘ. Tym razem Monika Stopczyk będzie rozmawiać PAWŁEM SOŁTYSEM, pisarzem, ale także muzykiem znanym jako Pablopavo. Jego „Mikrotyki” to zbiór opowiadań raczej krótszych niż dłuższych, w większości realistycznych, w których sensacji  niewiele, trupów tylko kilka, a scen erotycznych nie ma prawie wcale. Opowiadania Sołtysa są jak piosenki z naszej młodości – nie można ich zapomnieć. Początek spotkania o 17:00 w Galerii Miejsce sztuki44 (ul. Armii Krajowej 13).
Wczesny wieczór proponujemy spędzić z Famą w Muszli Koncertowej przy Promenadzie. O 18:15 koncertować będą IKSY – pięć różnych osobowości wyjętych z punku, indie rocka i muzyki klasycznej po to, żeby razem tworzyć muzyczną mieszankę różnorodności, utożsamiając się tym samym z croosoverem i quasi-popem. Godzinę później scenę przejmie zespół ZIMNV, który w swojej muzyce łączy elektroniczne brzmienia alternatywy z tradycyjnym indie popem.
Triada muzycznych wydarzeń wieczoru odbędzie się w klimatycznej Hali w Basenie Północnym (Marina, ul. Jachtowa 1). Wieczór rozpocznie PRABABA ze swoją słowiańską muzyką tradycyjną. To naturalne pierwotne brzmienie, którego echo mieszka na polach, na szczytach gór, w szczelinach skał, na krańcach lasów i w starych domach ze skrzypiącymi podłogami. Ich muzyka grzeje jak ogień, pachnie jak ziemia, płynie jak woda i jest potrzebna jak powietrze. Zapraszamy o 20:45.
Potem KOKAVICE z muzyką, w której wyraźnie słychać inspirację latami 80. Ich kompozycje są przemyślane i przepełnione emocjami, podobno na próżno szukać tam sentymentów – dla chłopaków liczy się tylko dobrze wykręcony bas i szacun na mieście. Sprawdźcie czy to prawda o 21:45.
A na koniec będzie omantycznie. Ich melodie celowo dysonują z miłosną tematyką, a brzmieniu daleko do czułości i wdzięku. Starają się być tym, czego typowi słuchacze szukają w muzyce, a jednocześnie wszystkim, czego jeszcze nigdy nie słyszeli. Bywają romantyczni, jednak są już dużymi chłopcami. Są po prostu ROMANTIC FELLAS. Początek o 22:45.
49. Festiwal Fama odbywa się w dniach 15-25 sierpnia 2019. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej oraz profili na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE. Na wszystkie wydarzenia Famy wstęp wolny.