Z prędkością 59 węzłów, niczym rozszalały stuningowany „Bielik”, zmierzamy do finałowej przystani. Czwartek na Famie to znów festiwal artystycznych różnorodności. Będzie bardzo teatralnie, bardzo muzycznie i bardzo literacko. I wszystko bardzo za darmo.
Ostanie spotkanie z cyklu MIEJSCA LITEARTURY. TAK ŻYJĘ odbędzie się o 16:00 w klimatycznej El Papa Cafe Hemingway (ul. Bohaterów Września 69), a zdominują je uczestnicy famowskich warsztatów SEKCJI LITERACKIEJ. Można spodziewać się odważnych form literackich.
Bardzo ciekawie zapowiada się festiwalowa triada wydarzeń w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury  (ul. Wojska Polskiego 1, wejście od ul. Matejki). Na początek (17:45) scenę przejmą uczestnicy festiwalowej SEKCJI WOKALNEJ. Młodzi wokaliści pracowali niestrudzenie przez cały Festiwal pod kierunkiem Anny Serafińskiej oraz Szymona Wójcińskiego. W repertuarze koncertu SOUND OF FAMA znalazły się najsłynniejsze piosenki estradowe i musicalowe wszech czasów. Nie zabraknie przebojów gigantów piosenki europejskiej i polskiej.
Później ich miejsce zajmie stołeczny RESORT KOMEDII o absurdalnym poczuciu humoru i niebywałej wrażliwości. Wysłuchacie jedynej w swoim rodzaju, tworzonej na żywo, improwizowanej audycji radiowej. RADIO RESORT rozpocznie nadawanie o godzinie 19:45.
O 20:45 na Famie wydarzy się coś absolutnie niepowtarzalnego i oryginalnego. Na scenie MDKu odbędzie się MUSICAL IMPROWIZOWANY. Tak, to brzmi jak oksymoron, ale jednak się wydarza. Improwizatorzy, aktorzy i wokaliści związani z warszawskim KLUBEM KOMEDIOWYM, zainspirowani musicalami improwizowanymi w USA, postanowili pokonać racjonalne myślenie i porwać się na taki eksperyment. Na żywo, bez jakichkolwiek ustaleń, na oczach publiczności stworzą pełnowymiarowy i zawsze niepowtarzalny spektakl muzyczny. Wszystko, co wydarzy się na scenie, będzie improwizowane tu i teraz: sceny, dialogi, piosenki, a nawet choreografia.
Czwartkowy maraton artystyczny zakończymy muzycznie w Hali w Basenie Północnym (Marina, ul. Jachtowa 1). Zacznie SZYMONMÓWI czyli bydgoski songwriter Szymon Żurawski wraz z zespołem. Usłyszycie popowe piosenki zatopione w sosie lat 80. i 90., posypane folkiem. Początek o 22:15. I na koniec zespół prosto z Łodzi, o intrygującej, onirycznej aurze – HEIMA. Charakter ich utworów kształtuje ujmujący wokal w połączeniu z nastrojowymi partiami gitarowymi, klimatycznym brzmieniem trąbki oraz niebanalną warstwą rytmiczną. Start o 23:15.
49. Festiwal Fama odbywa się w dniach 15-25 sierpnia 2019. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej oraz profili na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE. Na wszystkie wydarzenia Famy wstęp wolny.