To już przedostatni dzień Wirtualnej Famy. A jak powszechnie wiadomo, kto pija ostatki, ten będzie piękny i gładki. Polecamy zatem famowskiego strzemiennego, a nawet sześć… Pierwszy będzie teatralny, drugi literacki, trzeci pandemiczno-artystyczny, czwarty mistrzowsko-kabaretowy, a dwa ostatnie muzyczne. Na zdrowie!

Startujemy o 16.00. Zapraszamy do obejrzenia zapisu spektaklu „Hej, Ty” w wykonaniu znakomitego Teatru Krzyk, działającego pod wodzą znanego doskonale wszystkim famowiczom, Marka Kościółka. „Hej, Ty” to teatralna impresja o tym, co zostaje, kiedy świat wiruje i pędzi obok, a my wkraczamy w dorosłość. Twórcy zadają ważne pytanie: jak zapytać siebie o siebie w świecie? Ze swoim bagażem otoczenia, rodziny, relacji i marzeń, które pojawiają się przecież w toku naszych wspólnych inicjacji ze światem. Odpowiedzi pewnie będzie musieli udzielić sobie sami… 

W kolejnym odcinku „Miejsc Literatury” Darek Foks porozmawia z Krzysztofem Vargą między innymi o jego nowej książce „Sonnenberg”. To nie tylko brawurowo i z poczuciem humoru opowiedziana historia życia kilkorga mieszkańców Budapesztu. To także hołd dla niezwykłej stolicy kraju, który szczyci się gwiazdami piłki wodnej, przemysłu porno i seryjnymi zabójcami. To również błyskotliwe wykorzystanie obsesyjnego i zjadliwego stylu austriackiej prozy do skonstruowania fenomenalnego bohatera. Początek o 17.00.

O godzinie 18.00 zapraszamy do obejrzenia „Spotkania na nowo” czyli dokumentu, na który składają się rozmowy z osobami, które chcąc spędzić czas pandemii poza miastem wróciły do swoich macierzy, na swoje ojcowizny, do małych miejscowości, z których się wywodzą bądź takich, do których była sposobność “uciec”. To propozycja przygotowana w ramach konkursu „Twój projekt na Famie”, a jej autorami jest duet Machine. 

Podobno swoją wspaniałą dykcję Tomasz Jachimek zawdzięcza rajskim jabłuszkom noszonym w dzieciństwie w ustach. Ale z Arturem Rawiczem porozmawia o czymś zupełnie innym.  Między innymi o Famie… Będzie tez pewnie coś o kabarecie. Ostatnie wydanie cyklu „Śladami Mistrzów” w piątek o 19.00. 

Ósmy dzień Wirtualnej Famy zwieńczy muzyka. O godzinie 20.30 emisja koncertu Iny West, zarejestrowanego w legendarnej, stołecznej Stodole. W swojej muzyce Ina West łączy transową, nowofalową elektronikę z elementami folku i jazzu. O 21.30 zapraszamy na transmisję ze świnoujskiego Klubu Szum. Tutaj zagra Biff. Nazwa zespołu to po angielsku „cios”, a po polsku oznacza nową odsłonę Hajle Silesii, czyli projekt Ani Brachaczek i Hrabiego Fochmanna znanych z zespołu Pogodno. Biff określa swoją muzykę jako oniryczny punk lub „piosenkę ekspresową”.

Tym, którzy akurat przypadkowo są właśnie w Świnoujściu, albo przypadkiem tam właśnie zmierzają przypominamy, że do niedzieli trwać będzie „So-Fama” czyli Spontanicznie Ogarnięty Festiwal Absurdalnej Muzyki Autorskiej. To odpowiedź kreatywnych świnoujścian na fizyczny brak Famy w ich mieście. Od czwartku do niedzieli (27-30 sierpnia), na trzech scenach – w Barze Hamaki, Klubie Szum oraz na plaży w Kiteforcie – zagrają muzycy związani ze Świnoujściem, prezentujący absolutnie indywidualne, nieszablonowe spojrzenie na sztukę. Wśród wykonawców: Bajzel, BiFF, Korpo!, Lepsza Ania, Ludojad, Maja Kozłowska/ Mahjong, Marszałek, Statek Kosmiczny Gniazdo Konia, STOP oraz Zamek Grodno Live.