Za nami zjawiskowy koncert otwarcia z utworami Mistrza Jana Wołka. Przed nami tydzień wypełniony wirtualnymi artystycznymi wydarzeniami. Muzyka, literatura, teatr, sztuki wizualne. Nie zabraknie także spotkań ze znanymi osobowościami. Program trzeciego dnia festiwalu zapowiada się imponująco. To charakterystyka całego programu w jednodniowej pigułce. Oglądajcie Famę! Wszystko zupełnie za darmo! 

Wirtualne prezentacje rozpoczną laureaci konkursu „Twój projekt na FAMIE” w kategorii Sztuki wizualne. Poznaniacy – Mikołaj Cieślak, Anna Kołacka oraz Julia Lewandowska – podczas Wirtualnej Famy pokażą „Konwergencje” czyli splot mediów i stylistyk. Migotliwe malarstwo zamierzają „ożywić” ruchem i muzyką. Skonfrontują dźwięki menueta z tańcem współczesnym, malarstwem oraz nowymi mediami. Premiera o godzinie 17.00.

Pół godziny później, o godzinie 17.30, zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Śladami Mistrzów”. Artur Rawicz porozmawia z Henrykiem Sawką,  znakomitym polskim rysownikiem satyrycznym. Wnikliwym obserwatorem sceny politycznej, obyczajów Polaków oraz… Famy. Nie zabraknie zatem soczystych wspomnień ze świnoujskiego festiwalu, ma którym artysta wielokrotnie gościł. 

Czas na teatr i kolejnych laureatów konkursu „Twój projekt na Famie” – Teatr OdRuchu i spektakl taneczny
“Po drugiej stronie Wisły”. Przedstawienie w reżyserii Michała Miszy Czornego i Moniki Szydłowieckiej, opowiada historię sześciu pozornie obcych sobie osób, które pewnego dnia zostają porwane przez Wisłę i razem trafiają “na tamtą stronę”. To opowieść o życiu i umieraniu w Polsce: o planach, ambicjach, fobiach i o miłości. Skład zespołu aktorskiego tworzą wieloletni aktorzy Autorskiego Teatru Ruchu WAMPA z Tychów i Teatru Nowego w Krakowie oraz studenci Wydziału Teatru Tańca AST w Krakowie. Premierowa emisja spektaklu o godzinie 18.30. 

Ostatni punkt programu Wirtualnej Famy to inauguracja cyklu „Miejsca Literatury”. Gościem Darka Foksa będzie Ewa Winnicka, współautorka (wraz z Dionisosem Sturisem) „Głosów. Co się zdarzyło na wyspie Jersey”. To portret niejednolitej polskiej społeczności na Jersey  i jednocześnie studium destrukcyjnego wpływu emigracji na relacje rodzinne. Start o 20.00. 

Wszystkie filmy można oglądać na kanale festiwalu na platformie You Tube (www.youtube.pl/FestiwalFama). Filmy są dostępne także po premierowych emisjach. Zapraszamy do subskrypcji kanału Famy. 


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *