MIEJSCA LITERATURY

Gość:
Krzysztof Varga
Prowadzący: Darek Foks
Piątek 28.08.2020
godz. 17:00

Kolejna edycja projektu poświęconego literaturze, którego gośćmi są autorzy ważnych i docenionych przez czytelników oraz krytyków książek prozatorskich, reporterskich i eseistycznych. W tym odcinku Darek Foks zaprosił do rozmowy Krzysztofa Vargę, autora książki “Sonnenberg”.

Krzysztof Varga

Krzysztof Varga – Prozaik, eseista, felietonista, autor tekstów piosenek. Autor powieści: “Chłopaki nie płaczą”, “Śmiertelność”, “Tequila”, “Karolina”, “Nagrobek z lastryko”, “Aleja Niepodległości”, “Trociny”, “Masakra” oraz “Sonnenberg”. Autor trzech książek opowiadających o historii i kulturze Węgier: “Gulasz z turula”, “Czardasz z mangalicą” i “Langosz w jurcie”. Książki Krzysztofa Vargi tłumaczone są m.in. na włoski, węgierski, bułgarski, słowacki, serbski, ukraiński, chorwacki i francuski. Jego ostatnia powieść “Sonnenberg” została nominowana do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

fot. Dorota Filipiak

“Sonnenberg”

To nie tylko brawurowo i z poczuciem humoru opowiedziana historia życia kilkorga mieszkańców Budapesztu. To także hołd dla niezwykłej stolicy kraju, który szczyci się gwiazdami piłki wodnej, przemysłu porno i seryjnymi zabójcami. To również błyskotliwe wykorzystanie obsesyjnego i zjadliwego stylu austriackiej prozy do skonstruowania fenomenalnego bohatera.

Sonnenberg

Realizacja nagrań:

fat frogs productions
Fat Frogs Productions

Kierownik produkcji: Monika Stopczyk
Intro: Studio Lepiej na podstawie identyfikacji Poster & Sons

Partnerzy:

wydawnictwo czarnevideo brothers

Dofinansowanie:

nckpomorze zachodnie

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020″

Pozostałe wydarzenia z cyklu "Miejsca Literatury":