Festiwal Fama co roku pełen jest wszelakiej muzyki. Od kameralnych projektów po pełnowymiarowe orkiestry. Jeżeli myślicie o tym, by przesłać zgłoszenie, pamiętajcie, że nie stawiamy żadnych ograniczeń gatunkowych. Zapraszamy także wokalistów i wokalistki.
Muzyka poważna, tradycyjna, folkowa, i jazzowa, elektroakustyczna i improwizowana, rockowa, bluesowa i popowa, także wszelkie projekty z pogranicza gatunków – do przesyłania zgłoszeń w SEKCJI MUZYCZNEJ zapraszamy solistów i grupy, wszystkich, którzy chcieliby połączyć wakacyjny oddech z artystycznymi wyzwaniami i zawiązaniem nowych przyjaźni. Zakwalifikowane grupy zaprezentują się na scenach plenerowych i klubowych.
Fama to także SEKCJA WOKALNA. W tym roku, pod kierunkiem Anny Serafińskiej, jej uczestnicy będą pracować nad premierowym koncertem prezentującym najsłynniejsze piosenki estradowe i musicalowe wszech czasów (Irvinga Berlina, Georga Gershwina, Duka Ellingtona, Cole Portera, Quincy Jonesa, Stevie Wondera) oraz gigantów piosenki europejskiej (Edith Piaf, Charlesa Aznavoura, Jaquesa Brella, Andrew Lloyd Webera) i polskiej: Ewy Bem, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego).
W ostatnich latach muzyczne oblicze świnoujskiego Famy tworzyli tacy artyści, jak: PRZYBYŁ (Główna Nagroda w konkursie Jarocińskie Rytmy Młodych), RALPH KAMIŃSKI (Grand Prix oraz Nagroda Publiczności na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu), KAGYUMA (I nagroda w konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej”), SWIERNALIS (debiutancki album wydany przez Kayax), HURABAN (I miejsce na festiwalu Mikołajki Folkowe w Lublinie) oraz cieszące się ogromną polarnością LABORATORIUM PIEŚNI. Wymienieni artyści byli także laureatami głównych nagród na Famie. Dołącz do tego grona!
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dostępną w zakładce SEKCJE. Przeczytaj regulamin Festiwalu i wypełnij formularz zgłoszeniowy: 49. FESTIWAL FAMA – ZGŁOŚ SIĘ. Masz czas do 17 maja 2019!
[youtube]s27l3vdfGuM[/youtube]
[youtube]bqKGiFytXaY[/youtube]
Planowany termin tegorocznej Famy to 12-25 sierpnia 2019. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Festiwalu oraz naszego profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.