Już wkrótce poznacie laureata konkursu „Twój tekst na FAMIE”. Jurorzy wnikliwie wczytują się w nadesłane teksty. Wam też pozwolimy na lekturę najlepszych z nadesłanych propozycji. Czy Wasze opinie zgodzą się z werdyktem jurorów? 

Tegoroczna FAMA z powodu zagrożenia epidemicznego odbywa się w przestrzeni wirtualnej. Program festiwalu to emisje zarejestrowanych koncertów, spotkań literackich, spektakli teatralnych oraz pokazów sztuki wizualnej. Nie mogło także zabraknąć wirtualnych warsztatów mistrzowskich oraz konkursów dla debiutantów.

Konkurs „Twój tekst na FAMIE” adresowany był do młodych literatów. Poprosiliśmy o nadesłanie tekstów w czterech kategoriach, a jednocześnie literackich gatunkach: proza, poezja, reportaż oraz esej. Obowiązkowym tematem konkursowych prac był motyw „Przez granice” lub jego twórcze (przewrotne?) zredefiniowanie.

Zwycięzca otrzyma 2 000,00 zł, a regulamin konkursu przewiduje także dwa równorzędne wyróżnienia, po 500,00 zł każde. Fundatorem nagród jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Z radością ogłaszamy, że do finału konkursu “Twój tekst na FAMIE” zakwalifikowali się:

Łukasz Cieślak
Monika Gromala
Kacper Płusa
Łukasz Pośpiech
Sebastian Radzimiński
Weronika Stencel

Rozstrzygnięcie konkursu 29 sierpnia 2020, na łamach naszej strony.

Przeczytaj ich teksty w ramach cyklu: "Twój tekst na FAMIE":

Partnerzy:

pomorze zachodnie