X
Back to the top
festiwal fama

dziennikarstwo

Opis sekcji

W tym roku sekcja dziennikarska proponuje warsztaty reporterskie, na których młodzi dziennikarze będą mogli rozwijać swoje umiejętności pod okiem doświadczonego pedagoga i dziennikarza – Artura Rawicza. Poza tym odbędą się również video-spotkania autorskie z ludźmi kultury związanymi z festiwalem FAMA.

Kategorie

Do udziału w FAMIE zapraszamy młodych dziennikarzy tworzących w kategoriach:

  • esej
  • wywiad
  • reportaż
  • recenzja
  • blog o profilu dziennikarskim
Nabór

Warsztaty: dziennikarstwo muzyczne z Arturem Rawiczem

Choć sam prowadzący unika słowa "mistrzowskie", to w zasadzie takie będą te warsztaty. Kameralne i w warunkach, w jakich naprawdę pracują dziennikarze. Podczas realnych wydarzeń, z prawdziwymi artystami, na serio, pod presją czasu, na wielkim luzie, ale…konkretnie.
Warsztaty odbędą się w trzech lokalizacjach, w ramach "Fama od the Road", w: Warszawie
(15-16 lipca), Poznaniu (18-19 lipca) i Świnoujściu (TBA). Udział w warsztatach jest bezpłatny a liczba miejsc konkretnie ograniczona. W każdym z powyższych miast spotykamy się z dwiema osobami wkręconymi w operowanie słowem w tematyce muzycznej. Wywiad, reportaż. Warsztaty (niezależnie od lokalizacji) zostaną poprzedzone wspólnym dla wszystkich spotkaniem informacyjnym on-line z prowadzącym, po którym rozpoczniemy rekrutację uczestników. Warsztaty zakończą się podsumowaniem i omówieniem wyników w formie
online / webinarium również wspólnym dla wszystkich trzech grup.

Prezentacje

– ROZMOWY Z MISTRZAMI – cykl video-rozmów z wybitnymi osobistościami polskiej kultury, którzy na stałe zapisali się w historii Festiwalu FAMA. Rozmowy rejestrowane będą w festiwalowym studio w Warszawie a następnie premierowo opublikowane zostaną w trakcie wirtualnej edycji festiwalu.

Zgłoś się
36-FAMIASTO-710x450

Czekamy na osoby błyskotliwe, ambitne, zainteresowane udziałem w profesjonalnym ruchu twórczym, myślące serio o swojej artystycznej przyszłości, nastawione na rozwój umiejętności oraz konfrontację i współpracę z innymi twórcami. Uczestnikiem Festiwalu może być osoba w każdym wieku, jednak podkreślić należy, że Fama jest adresowana przede wszystkim do osób w wieku 18-35 lat.

Galeria

© 2021 Festiwal FAMA | Wszelkie prawa zastrzeżone | Made by: stanisz.co

Czy subskrybujesz nasz kanał na YouTubie?Nie pozwól, by nasze materiały video Ci umknęły