X
Back to the top
festiwal fama

sztuki wizualne

Opis sekcji

Cykl adresowany do młodych twórców zajmujących się malarstwem, fotografią, filmem, scenografią stawiających na rozwój swoich umiejętności, pracy w grupie oraz poszerzania horyzontów a także artystycznych doświadczeń. W ramach tegorocznej sekcji wizualnej odbędą się warsztaty fotograficzne prowadzone przez dziennikarza oraz fotografa – Artura Rawicza. Warsztaty będą nastawione na rozwój kompetencji uczestników podczas pracy nad produkcją festiwalu.

Kategorie

Do udziału w FAMIE zapraszamy młodych artystów tworzących w kategoriach:

  • malarstwo, grafika, rzeźba
  • instalacja, video-art, intermedia
  • film
  • fotografia
  • scenografia
Nabór otwarty

– WIRTUALNA WYSTAWA NA FAMIE – skierowana do studentów szkół artystycznych i młodych artystów. Tematyka zgłoszonych prac powinna nawiązywać do tematu „Stan skupienia” oraz tekstu programowego, w którym mowa o roli artysty i sztuki w czasie pandemii W ramach konkursu pula nagród wynosi 3 000,00 zł!

Nabór zamknięty

– WARSZTATY – FOTOGRAFIA MUZYCZNA Z ARTUREM RAWICZEM – Choć sam prowadzący unika słowa “mistrzowskie”, to w zasadzie takie będą te warsztaty. Kameralne i w warunkach, w jakich naprawdę pracują fotoreporterzy. Podczas realnych wydarzeń, z prawdziwymi artystami, na serio, pod presją czasu, na wielkim luzie, ale…
konkretnie.

– TWÓJ PROJEKT NA FAMIE – interdyscyplinarny konkurs artystyczny dla młodych twórców.
Zapraszamy do składania zgłoszeń na dofinansowanie autorskich działań artystycznych, których owoce publikować będziemy w programie tegorocznej wirtualnej edycji Festiwalu Fama. W ramach projektu możemy przyznać nawet do 5 000,00 zł!

Prezentacje

– SPOTKANIE. Relacja między przestrzenią, kostiumem, obiektem a odbiorcą – interdyscyplinarne warsztaty scenograficzno-kostiumowe prowadzone przez dr Ewa Mróz-Pacholczyk, dr Marta Wyszyńska, mgr Kinga Ludek z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Wykreowana instalacja, performance (dowolna forma) stanie się pewnego rodzaju nośnikiem informacji, komunikatem wizualnym. Przestrzeń i materia stanowią istotny czynnik kształtujący emocjonalną stronę człowieka. Dobór odpowiednich elementów takich jak: forma, kolor, dźwięk, struktura, rodzaj materii stanowić będą impuls prowokujący do refleksji, emocji, dyskusji. Widz wprowadzony w nietypową dla niego przestrzeń – online.

Zgłoś się
36-FAMIASTO-710x450

Czekamy na osoby błyskotliwe, ambitne, zainteresowane udziałem w profesjonalnym ruchu twórczym, myślące serio o swojej artystycznej przyszłości, nastawione na rozwój umiejętności oraz konfrontację i współpracę z innymi twórcami. Uczestnikiem Festiwalu może być osoba w każdym wieku, jednak podkreślić należy, że Fama jest adresowana przede wszystkim do osób w wieku 18-35 lat.

Galeria

© 2021 Festiwal FAMA | Wszelkie prawa zastrzeżone | Made by: stanisz.co

Czy subskrybujesz nasz kanał na YouTubie?Nie pozwól, by nasze materiały video Ci umknęły