Operacja na otwartym sercu

Drogie Famowiczki, Drodzy Famowicze,
Ostatnie miesiące niewątpliwe były dla nas wszystkich wyjątkowym czasem. Pełnym obaw, niepokoju i zdecydowanie niesprzyjającym aktywności na wszelkich, artystycznych polach. To fakt, który musieliśmy przyjąć i nauczyć się w tych specyficznych realiach funkcjonować. Gdy los rzuca kłody pod nogi, zamiast wypłakiwać oczy, trzeba szybko nauczyć się przez nie przeskakiwać – właśnie ta myśl przyświeca mi oraz całemu zespołowi pracującemu przy Festiwalu Fama.
Fama to przede wszystkim spotkanie – zmysłowa oraz intelektualna relacja z bliską, a czasem nowo poznaną, osobą. To obcowanie z drugim człowiekiem i przez jego pryzmat dalsze przeżywanie sztuki i czerpanie inspiracji z otaczającego nas świata. To wymiana energii, pomysłów, wsparcie i motywacja do działania, ale też fantastyczny czas spędzony w Świnoujściu.
Dynamiczna sytuacja w kraju oraz ponaglający upływ czasu zmusiły nas do podjęcia konkretnych decyzji i podzielenia się nimi z Wami. Mimo naszych najszczerszych chęci i zapału, w tym roku festiwal nie będzie mógł przybrać formy spotkania w Świnoujściu tak, jak miało to miejsce w latach ubiegłych. Natomiast nie wyobrażamy sobie roku bez Famy i od tygodni pracujemy nad jego nową, dostosowaną do obecnych realiów, formułą.
Trwają przygotowania wyjątkowych publikacji, premierowych wydarzeń, które składać się będą na program wirtualnego Festiwalu Fama 2020. Wraz ze znakomitymi twórcami z kręgów muzyki, fotografii, literatury, a także sztuk scenicznych, chcemy niezmiennie dostarczyć Wam mnóstwa wrażeń i zainspirować do działania.
Fama zaskakiwała, zaskakuje i zaskakiwać będzie. Wierzymy głęboko, że również tym razem będziemy w stanie pozytywnie Was zaskoczyć i mimo, że nie na świnoujskiej plaży czy Oflagu, to wszyscy razem spotkamy się w sierpniu. To co dzieje się w tym roku to trochę „operacja na otwartym sercu”, ale macie nasze słowo, że mimo sporego wyzwania przed jakim stajemy, odpowiednio zadbamy o naszego pacjenta.
Już niebawem sukcesywnie będziemy odkrywać przed Wami karty ze szczegółami tegorocznej, wyjątkowej edycji, dlatego odwiedzajcie nasze profile na Facebooku i Instagramie, a także oficjalną festiwalową stronę.

Ciepło o Was myślimy i nie możemy się doczekać sierpnia.
Uważajcie na siebie!

Sławomir Przybył
Dyrektor Programowy Festiwalu FAMA 2020

fot. Kacper Grzanka