Jeszcze tylko do 17 maja trwa nabór zgłoszeń. Fama jest wydarzeniem interdyscyplinarnym i nie byłaby sobą, gdyby nie obecność sztuk scenicznych.
TEATR, TANIEC, HAPPENING, PERFORMANS – W cyklu prezentujemy zarówno spektakle teatrów SCENY NIEZALEŻNEJ, jak i studentów oraz absolwentów polskich UCZELNI TEATRALNYCH. Wydarzenia realizowane są w różnorodnych przestrzeniach, od sali widowiskowej, przez postindustrialną halę, po świnoujskie ulice i podwórka. Jak pokazuje nasze doświadczenie na Famie jest miejsce dla kameralnych monodramów, spektakli tanecznych, zaangażowanych lub absurdalnych happeningów i plenerowych widowisk. Teatralną tradycję Famy wyznaczają takie teatry jak ÓSMEGO DNIA, KANA, KTO, KRZYK, REALISTYCZNY, a także spektakle przygotowane przez studentów wszystkich już chyba wydziałów teatralnych – dramatycznych, lalkowych i tanecznych.
IMPROWIZACJA KOMEDIOWA, STAND-UP, ONE MAN/WOMAN SHOW, SKETCH COMEDY, KABARET – Adresatami cyklu są grupy oraz soliści, którzy wpisując się w tradycję inteligentnej, alternatywnej sztuki komediowej, reprezentują ambitniejszy nurt tej sceny. Co to znaczy? Jeżeli komedia jest dla Ciebie czymś więcej, niż stereotypowe żarty z dowolnej grupy społecznej, jeżeli niespecjalnie imponują Ci telewizyjne kabaretony – możesz śmiało przesłać swoje zgłoszenie. W ostatnich latach komediowe oblicze Famy tworzyli: KLANCYK, IMPROKRACJA, DWAJ PANOWIE, IRGA, RESORT KOMEDII, KAZIO SPONGE, MICHAŁ KEMPA, WOJTEK FIEDORCZUK, PAULINA POTOCKA.
Zaproszone grupy zaprezentują dotychczas zrealizowane autorskie spektakle, a wybrane osoby zaprosimy do udziału w koncercie finałowym. Opcjonalnie – osoby zainteresowane realizacją podczas Famy projektu premierowego proszone są o przedstawienie pomysłu w formularzu zgłoszeniowym. Na najlepszych czekają nagrody!
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dostępną w zakładce SEKCJE. Przeczytaj regulamin Festiwalu i wypełnij formularz zgłoszeniowy: 49. FESTIWAL FAMA – ZGŁOŚ SIĘ. Masz czas do 17 maja 2019!
Planowany termin tegorocznej Famy to 12-25 sierpnia 2019. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Festiwalu oraz naszego profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE.