Wtorek na Famie to dwie arcyciekawe i wciągające rozmowy z niebanalnymi postaciami – pierwsza w kręgu literatury, druga muzyki (i nie tylko). Dobry wieczór zapewnią także dźwięki muzycznego rewolucjonisty. Zapraszamy na spotkania z pisarzem Wojciechem Nowickim, muzykiem (i nie tylko) Piotrem Bukartykiem oraz ekstrawagancki koncert Gypsy and the Acid Queen. 

Pierwszą wtorkową propozycją będzie rozmowa Darka Foksa z Wojciechem Nowickim, autorem powieści „Cieśniny”. To kolejna odsłona cyklu „Miejsca Literatury”. Olśniewająca proza Nowickiego – pisarza, kuratora wystaw fotograficznych i recenzenta kulinarnego – to studium niewyrażonego obłąkania i oszałamiająca przeprawa przez cieśniny szaleństwa, które drzemie w każdym z nas. „Cieśniny” to opowieść o chorobie, pragnieniach i historii. Premierowa emisja o godzinie 18.00.

Bohaterem kolejnego spotkania, już w ramach cyklu „Śladami Mistrzów” będzie kolejny znany i uznany  famowicz – Piotr Bukartyk. Jest wokalistą, autorem i kompozytorem, artystą kabaretowym, konferansjerem i dziennikarzem. Krytycy muzyczni od dawna próbują go zaszufladkować, był już zatem i „poetą rocka” i „elektrycznym bardem”. To wciąż jednak zbyt nieprecyzyjne określenia… Czy Artur Rawicz, prowadzący rozmowę dziennikarz muzyczny, pokusi się o dookreślenie? Warto zobaczyć i posłuchać. Początek o 19.30.

O muzyce, owszem, warto rozmawiać, ale jeszcze lepiej jej słuchać. O godzinie 20.30 zapraszamy  na  Koncert Programowy w wykonaniu muzycznego eksperymentatora i rewolucjonisty, czyli Gypsy and the Acid Queen. Ukrywający się pod tym pseudonimem Kuba Jaworski, wykorzystując technikę loopowania dźwięków sam tworzy brzmienie całego zespołu i  wprowadza w hipnotyczny trans. Tym razem, specjalnie dla FAMY wystąpił w towarzystwie znakomitych instrumentalistów. Koncert został zarejestrowany w Forcie Luneta Warszawska.

Wszystkie materiały można bezpłatnie oglądać na kanale festiwalu na platformie You Tube (www.youtube.pl/FestiwalFama). Nagrania są dostępne także po premierowej emisji.