WIRTUALNA WYSTAWA NA FAMIE
Weronika Świętek

Słowo od artystki: “Cykl trzech kubików wypełnionych formami rysunkowymi (9x9x9 cm, 8x8x8 cm i 19x19x19 cm). Zamknięci w czterech ścianach artyści oddawali się twórczości posłusznej dyktatowi wszechobecnej KWARANTANNY. Narzucony brak kontaktu spowodowany pandemią lęku poskutkował u mnie cyklem przestrzennych rysunków, które zapraszają paradoksalnie do interakcji, intymnego zaglądania w głąb zamkniętych mini-światów, tworzących układy światła z tym, co wewnętrzne i zewnętrzne jednocześnie. Każda kostka prezentuje inne zasady “gry”. Oparte na względności przyjmowanego punktu widzenia mogą przypominać działanie mikroskopu, celownika lub obiektywu aparatu, zmieniając to, co oswojone, w formy “nieznane”. Czy tegoroczne formy ekranizowania wystaw są wystarczające do wytworzenia relacji między widzem a artystą? Czy wirtualna forma może wytworzyć w odbiorcy “stan skupienia”? Chciałam, by Punkty widzenia stały się także punktem wyjścia dla spotkania.”

Weronika Świętek – Studentka IV roku malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach i projektach artystycznych, m. in.
– Galeria Lamelli, Kraków, wystawa “Assemblage – Emballage” 2016
– Projekt artystyczny “Świat w obrazie – Andrew Wyeth 1917-2017”, wystawa w WBP Kraków, w Radomiu (ŁAŹNIA), Galerii Malarstwa ASP w Krakowie, na Uniwersytecie w Ostrawie.
– KRAKERS 2019, wystawa “Spojrzenia” WBP Kraków
– Projekt artystyczno-naukowy “Przestrzeń alternatywna dla działań artystycznych” 2019, wystawa w Kopalni Soli w Wieliczce i Galerii Fundacji Tytano w Krakowie.
– Biennale rysunku studenckiego 2020, wystawa wirtualna Galerii Wozownia w Toruniu
– wystawa “To nie tak!” 2020, Muzeum Fotografii w Krakowie (MuFo).

Partnerzy:

pomorze zachodnie

Pozostałe prace z cyklu "Wirtualna wystawa na Famie":