Ogłoszenie zwycięzców konkursu „Wirtualna Wystawa na FAMIE” już 29 sierpnia 2020. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z propozycjami finalistów konkursu. Zwiedzajcie wirtualną wystawę FAMY.

Tegoroczna FAMA z powodu zagrożenia epidemicznego odbywa się w przestrzeni wirtualnej. Program festiwalu to emisje zarejestrowanych koncertów, spotkań literackich, spektakli teatralnych oraz pokazów sztuki wizualnej. Nie mogło także zabraknąć wirtualnych warsztatów mistrzowskich oraz konkursów dla debiutantów.

Malarstwo, grafika, rzeźba, rysunek, instalacja, video-art, intermedia, fotografia to kategorie konkursu „Twoja wirtualna wystawa na FAMIE”, skierowanego do studentów szkół artystycznych i młodych artystów.

Mamy przyjemność ogłosić, że w finale konkursu znaleźli się:

Natalia Klimala
Maria Ornaf
Weronika Świętek
Paulina Wojciechowska
Weronika Wrzosek

Już wkrótce Jury konkursu zdecyduje o tym, kto wygra i otrzyma nagrody finansowe (2 000,00 zł dla zwycięzcy oraz dwa wyróżnienia po 500,00 zł), ufundowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Nazwiska szczęśliwców ogłosimy 29 sierpnia 2020, na naszej stronie.

W oczekiwaniu na werdykt zachęcamy do obejrzenia galerii konkursowych prac. Ich tematyka nawiązuje do motywu przewodniego, jakim jest „Stan Skupienia” i tekstu programowego autorstwa Andrzeja Pawełczyka, w którym mowa o roli artysty i sztuki w czasie pandemii.

Zobacz prace w ramach cyklu: "Wirtualna wystawa na FAMIE":

Partnerzy:

pomorze zachodnie