Wtorkowy repertuar Famy imponuje – to aż dziesięć wydarzeń. Poranek i popołudnie to wyjątkowa oferta rodzinna oraz animacje dla najmłodszych, popołudnie to teatralno-muzyczny maraton, w tym potężna dawka klasyki. Wieczór i noc to dwa wyjątkowe wydarzenia – „Koncert dla morza” w wykonaniu portugalczyka João de Sousa, oraz jubileuszowy popis świnoujskich artystów, zespół Statek Kosmiczny Gniazdo Konia. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Późny poranek na Famie to STUDIO LEPIEJ, czyli PIKNIK COMAFAMA. Zapraszamy do Oflagu (ul. Piastowska 55) na schadzkę na piosenki i ciastka, na powolne śniadanko i gorącą kawkę. Oprócz sielankowej atmosfery w programie pikniku także: SpeedFAMING – nowatorska metoda zawierania znajomości z famowiczami;  Krzyżówka tematyczna – z której dowiecie się wielu smaczków na temat historii Famy; Fama Experience czyli seria zadań, która ma na celu wprowadzenie nowych uczestników Famy do festiwalowych zwyczajów, a stałych bywalców do czynienia tradycyjnych honorów Famowicza. Na piknik zapraszamy nie tylko uczestników Festiwalu, ale także najlepszą publiczność na świecie. Piknik potrwa od 11:00 do 15:00.
Możecie także wpaść na pobliski plac Wolności, gdzie między 11:30 a 15:30 odbędzie się cykl animacji pod hasłem Z DOMU NA PODWÓRKO. Jego celem jest przybliżenie tematyki starych i nowych gier podwórkowych. Animacje przygotowała Fundacja Na Rzecz Rozwoju Sztuki i Promocji Zdrowia – Kamienica1. Pozostajemy na placu Wolności. Zrobi się teatralnie i bardzo wesoło. Zapraszamy na spektakl TEATRU JASIĘ, czyli Jaśka Grządzieli, pasjonata klaunady, cyrku i teatru ruchu. Jego „ZIELONOMU”  to opowieść o perypetiach Zielonego Klauna i jego bezdennej walizce. Zobaczycie cyrkowe sztuczki, a i podobno magicznych nie zabraknie. Spektakl rozpocznie się o 16:00
Dosłownie kilkadziesiąt metrów od centralnego placu miasta mieści się Galeria Miejsce sztuki44. Na jej ścianach obecnie portrety Zofii Rydet, ale sednem kolejnego wydarzenia będzie literatura. Bohaterką kolejnego wydania cyklu MIEJSCA LITEARTURY. TAK ŻYJĘ będzie MARTA MATYSZCZAK i jej książka „Trup w sanatorium”, której akcja toczy się w Świnoujściu. W jednym z ośrodków zostaje popełnione morderstwo. Traf chce, że w uzdrowisku zjawia się Szymon Solański, prywatny detektyw. Nie będzie mu jednak dane wypocząć, przyjmuje zlecenie odnalezienia zabójcy. Bohaterowie będą musieli zmierzyć się ze światem donosicieli, festiwalowej bohemy i z osobistymi porachunkami, które przyniosą krwawe skutki. Na spotkanie, które moderować będzie Monika Stopczyk, zapraszamy o 17:00.
Kolejna triada wydarzeń już w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury. O 18:00 trio IPT WÓJCIŃSKI/BAŃDUR/GUCIK w koncercie „KOMEDA/HŁASKO”. Muzyka będzie miała charakter zakomponowanej formalnie, częściowo improwizowanej suity opartej na motywach z muzyki Krzysztofa Komedy, a uzupełnieniem będą recytacje fragmentów prozy Marka Hłaski, pochodzące m.in. z opowiadań „Wilk”, „Najlepsze lata naszego życia”, „Całe niebo będzie dla mnie”. Godzinę później (19:00) kulturalną przestrzeń wypełni muzyka i śpiew zespołu BELLCANTI. Artyści łączą trzy sopranowe głosy w jedno brzmienie. Znajdują w utworach, które powstały nawet dwieście lat temu, nową jakość i wyraz przy pełnym zachowaniu szacunku do operowej tradycji.
Po muzycznych ucztach nastąpi rozluźnienie. ARKADIUSZ JAKSA JAKSZEWICZ zaprezentuje stand-up „Z MIŁOŚCI DO HISTORII”. Będą to opowieści śmieszne według Arka i kilku innych osób. Dotyczące Arka i kilku innych osób, a nawet czasami nas wszystkich. Będzie o historii, o przygodach, o ludziach, o sprawach przyziemnych i nie tylko. Będzie też o szanownych Panach bez domu i o sprzątaniu, o tym, jak ciężko jest być rudym w Polsce i jak łatwo można z tym wszystkim skończyć. Start o 20:00.
Zwieńczeniem intensywnego dnia będą koncerty na samej plaży, w bazie KiteFORT oraz KiteJunkies. Zacznie zespół PARA, co gra muzykę z wnętrza, w której grają bity z serca, a brzmienia z Kurzwail’a. Grają ubrani w żółte barwy z elementami elektro i popu. Początek o 21:30.
Tuż po nich wydarzenie specjalne 49. Famy – KONCERT DLA MORZA, w wykonaniu JOÃO DE SOUSA. To portugalski muzyk, od ponad 10 lat mieszkający w Polsce. Tu nagrał albumy: „João de Sousa & Fado Polaco”, „Luta”, „Ideal”. Najnowszy, z którego utwory zabrzmią na plaży, utrzymany jest w słodko-gorzkim, romantycznym brzmieniu w stylu vintage. Portugalczyk odnalazł w nim drogę do szczęśliwego połączenia rodzimej melancholii z polskim sentymentalizmem. Początek tego wyjątkowego koncertu o godzinie 22:30.
I na koniec dnia, około północy, w bazie KiteJunkies (kilkadziesiąt metrów na zachód od KiteFort) zespół STATEK KOSMICZNY GNIAZDO KONIA. To będzie koncert jubileuszowy, wydarzenie bardzo specjalne, wielki powrót! Dokładnie 20 lat temu świnoujski zespół Statek Kosmiczny Gniazdo Konia wygrał sekcję muzyczną Festiwalu Fama (prowadzoną wówczas przez Wojciecha Waglewskiego i Mateusza Pospieszalskiego), zdobywając nagrodę w postaci sesji nagraniowej (Universal). Zespół tworzą muzycy związani ze świnoujską sceną niezależną – Paweł Wdziękoński (Mewa) – wokal, Piotr Piasecki (Bajzel) – gitara, Przemysław Beleć (Bele) – bas, Ryszard Kadłubiec (Ryś) – perkusja.
49. Festiwal Fama odbywa się w dniach 15-25 sierpnia 2019. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej oraz profili na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE. Na wszystkie wydarzenia Famy wstęp wolny.