KONCERT OTWARCIA

“Zamyśliłeś się…”  Piosenki Jana Wołka

Sobota 22.08.2020
godz. 20:00

W koncercie wybrzmiały utwory Jana Wołka – pieśniarza, kompozytora, tekściarza, ale także poety, malarza i karykaturzysty. Pieśni Mistrza interpretowali Renata Przemyk, Fismoll, Oly. oraz Sławomir Przybył, a towarzyszyło im muzyczne trio w składzie: Kacper Grzanka, Patryk Piłasiewicz oraz Andrzej Konieczny.

Renata Przemyk – niezwykle trudno jednoznacznie określić jej twórczość muzyczną – jest tam rock, poruszające teksty, elementy etniczne, czasem mocna sekcja rytmiczna, czasem dynamiczny głos z samym basem, ale też ironia i głos biały. Artystka nazywa to co robi wiecznym poszukiwaniem brzmień, wzruszeń i klimatów do niczego przedtem niepodobnych.

fot. Urszula Bednarz

Fismoll (Arkadiusz Glensk) – jego muzyka to delikatny folk z elementami popu. Przywiązanie do piosenkowej formy łączy się z umiejętnością stworzenia intymnego nastroju. To wszystko składa się na absolutnie niepowtarzalny nastrój. Jego avant popowe i poniekąd baśniowe kompozycje są przyrównywane do twórczości Ólafura Arnaldsa oraz zespołów Bon Iver i Sigur Rós. 

fot. materiały prasowe

Oly. (Aleksandra Komsta) – singer-songwriterka, o niezwykle charakterystycznym głosie i wyjątkowym instrumentarium – ukulele, kalimba, gitara elektryczna i elektronika. W 2015 roku wydała swoją pierwszą płytę “Home”. Krytycy cenią ją za wrażliwość oraz liryczne opowiadania.

fot. Unbloody shooting

Sławomir Przybył – łączy tradycje piosenki autorskiej, jazzu, rocka oraz bluesa. Piosenka proponowana przez niego jest pretekstem do muzycznej interakcji oraz łamania klasycznej jej formy. Przez pierwsze lata muzycznej działalności związany był z poznańską, alternatywną sceną hip-hopową. Później podjął się realizacji autorskiego projektu PRZYBYŁ. Od 2020 roku dyrektor artystyczny Festiwalu FAMA.

fot. Jacek Mójta

Interpretacje muzyczne:
Patryk Piłasiewicz – kontrabas, gitara basowa
Kacper Grzanka – trąbka, flugelhorn
Andrzej Konieczny – instrumenty klawiszowe, gitara, sample

Realizacja:

Reżyseria i kierownictwo produkcji: Sławomir Przybył
Zdjęcia i montaż: Stanisław Zarychta, Łukasz Cieślak
Realizacja dźwięku: Eryk Kozłowski, Piotr “Dziki” Chancewicz
Mix i mastering: Piotr “Dziki” Chancewicz (Wild Side Production)
Intro: Studio Lepiej na podstawie identyfikacji Poster & Sons

Zdjęcia zrealizowano w poznańskiej Scenie na Piętrze

Partnerzy:

yoga beat studio

Dofinansowanie:

nck
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu “Edukacja Kulturalna” oraz „Kultura – Interwencje 2020″

Pozostałe koncerty: